Matemaatika lahtine võistlus

Matemaatika lahtine võistlus

Rubriik:EMS,KMÜ

Eesti Matemaatika Selts ja matemaatikaolümpiaadi žürii korraldavad 12. detsembril 2020 algusega kell 10:00 traditsioonilise lahtise matemaatikaülesannete lahendamise võistluse. Võistlusest on oodatud osa võtma kõik Eesti põhi- ja keskastme koolide matemaatikahuvilised õpilased ja välisriikides põhi- või keskharidust omandavad Eesti kodanikud, kes pole sisse astunud kõrgkooli.

Võistlusest on võimalik osa võtta Zoomi (https://zoom.us) vahendusel. Täpne link liitumiseks saadetakse registreerunutele e-posti teel 11. detsembril.

Matemaatika lahtine võistlus toimub kahes vanuserühmas: nooremas rühmas tohivad võistelda kuni 10. klassi õpilased, vanemas rühmas kõik eeltoodud tingimustele vastavad noored.

Võistlusest osavõtjatele antakse 5 tunni jooksul lahendamiseks 6 ülesannet, millest igaüks annab maksimaalselt 7 punkti. Kaks esimest ülesannet on lihtsamad ning nooremas rühmas sobivad eelteadmiste ja raskuse poolest ka 8. klassi õpilastele. Ülejäänud neli ülesannet on raskemad ja võivad nõuda rohkem eelteadmisi, kuid enamik ülesannetest nooremas rühmas on lahenduvad 9. klassi ja vanemas rühmas 11. klassi seniõpitud teadmistele tuginedes. Kõik ülesanded eeldavad arutlusoskust ja koolis õpitu loomingulist rakendamist.

Lahtisele võistlusele palume registreeruda elektroonselt hiljemalt 9. detsembriks lingil https://docs.google.com/forms/d/1oYwEFK6WgsvXya0ePVEQAgRa2WcLfsCglmMegjRoI6Y/edit.

Võistlustingimused:

  • Võistlus on individuaalne, suhtlemine kellegagi peale žürii esindajate ja abimaterjalide kasutamine on võistluse ajal keelatud.
  • Registreerumisel küsitakse e-posti aadressi, kuhu saadetakse võistlust puudutav info ning Zoomi link.
  • Iga võistleja peab Zoomis olema nähtav oma täisnime all, millele on lisatud klass, milles ta õpib (kooli jm infot pole vaja).
  • Enne võistluse algust peab iga võistleja saatma korraldava komisjoni esindajale Zoomi vestlusakna vahendusel osalemist kinnitava sõnumi. Võistlusprotokolli pannakse need ja ainult need, kes on lisaks eelregistreerumisele ka enda osalemise “kohapeal” kinnitanud.
  • Zoomi vahendusel peab edastama kogu aja võistluse algusest kuni töö esitamiseni videot enda töökohast (videost peab olema näha õpilane ning töö, mida ta lahendab). See on vajalik, et välistada pettusi ja hajutada pettuskahtlusi.
  • Palume lahendada eri ülesanded eri lehtedele. Nime pole vaja peale kirjutada.
  • Töö lõppedes teeb õpilane pildid igast lehest ning edastab need Google Formsi kaudu žüriile ülaltoodud registreerumislingil.
  • Õpilane tohib lahkuda Zoomi ülekandest alles siis, kui on edastanud kõik oma lahendused žüriile.

Ühe ja sama kooli õpilased võivad mitmekesi lahendada ühes ruumis, kui epidemioloogiline olukord konkreetses koolis seda võimaldab ja žürii on andnud ühes ruumis lahendamiseks loa. Mitmekesi ühes ruumis lahendamise loa taotlemiseks tuleb pöörduda žürii poole e-posti aadressil emo@ut.ee hiljemalt 9. detsembriks, taotluses tuleb ära tuua foto ruumist ja seal lahendada soovivate õpilaste nimed.

Võistluse hindamisskeemid ning esialgsed tulemused koodide all avalikustatakse hiljemalt 21. detsembril matemaatikaolümpiaadide kodulehel (https://www.math.olympiaadid.ut.ee) ja Eesti Matemaatika Seltsi kodulehel (https://matemaatika.eu/); koodid määratakse õpilastele pärast võistlust ja teatatakse e-postiga. Kõigil osalejatel on võimalus kuni 22. detsembrini esitada apellatsioone oma töö hindamise kohta veebivormi kaudu, mis ilmub matemaatikaolümpiaadi kodulehele. Lõplikud tulemused avalikustatakse vähemalt 3 p saanute osas nimeliselt matemaatikaolümpiaadide kodulehel (https://www.math.olympiaadid.ut.ee) ja Eesti Matemaatika Seltsi kodulehel (https://matemaatika.eu/) 23. detsembril.

Võistluse iseloomu ja raskusega tutvumiseks soovitame uurida varasemate matemaatika lahtiste võistluste ülesandeid ja lahendusi matemaatikaolümpiaadide kodulehel (https://www.math.olympiaadid.ut.ee/).

Ootame aktiivset osavõttu!

Eesti Matemaatika Selts

Matemaatikaolümpiaadi žürii

Täiendav info ja küsimused: Markus Rene Pae (markusrenepae@gmail.com)